اخبار

News

به روز و در کنار شما

آیا جرمگیری برای دندان ضرر دارد/ چند وقت یک بار نیاز به جرمگیری است؟

گاه بدنبال حضور مستمر میکروب ها در دهان در روی دندان جرم تشکیل می شود. جرم از میکروب ها و سایر موادی که در حفره دهان حضور دارند تشکیل شده است و به روش های معمولی مانند مسواک زدن یا نخ دندان کشیدن از روی دندان برداشته نمی شود.

پنج شنبه,۳۱ مرداد, ۱۳۹۸ - ۱:۴۹ ادامه خبر

علت درد دندان چیست؟

دندان یک نسج زنده بدن انسان است. یعنی برغم تصور کلی که آن را یک بافت سخت و بی جان تصور می کنند دندان مانند سایر اعضای بدن زنده و دارای خون رسانی و حس می باشد.

سه شنبه,۲۹ مرداد, ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰ ادامه خبر

دهانشویه چگونه به بهداشت دهان و دندان کمک می کند؟

همانطوری که قبلا گفتیم میکروب ها متصل به سطح دندان ها عامل ایجاد پوسیدگی و بیماری های لثه می باشند و یکی از راه های مقابله با آنها برداشتن آن از روی سطح دندان به کمک مسواک یا نخ دندان است.راه دیگری که می توان با آن جلوی فعالیت تخریبی میکروب ها را گرفت استفاده از دهانشویه های ضد میکروبی (mouth wash) است.

یکشنبه,۲۷ مرداد, ۱۳۹۸ - ۱:۴۸ ادامه خبر

 مسواک دستی بهتر است یا مسواک برقی؟ روش مسواک زدن صحیح چگونه است؟

این یکی از سوالات رایجی است که بسیاری از مراجعین می پرسند. واقعیت این است که هم مسواک برقی و هم نوع دستی به صورت مناسبی قادرند میکروارگانیسم ها را از روی سطح دندان برداشته و بهداشت دندان های شما را تامین کنند. با این حال مسواک برقی کار را کمی برایتان راحت تر می کند.

شنبه,۲۶ مرداد, ۱۳۹۸ - ۹:۳۵ ادامه خبر

آیا نخ دندان کشیدن الزامی است؟

هر دندان با دو دندان در جلو و عقب خود مجاور است (بجز دندان آخر) که طی مسواک زدن تمیز نمی شوند، در حالی که میکروب های دهان به راحتی در آنجا تکثیر پیدا کرده و بیماری لثه و پوسیدگی ایجاد می نمایند.

پنج شنبه,۲۴ مرداد, ۱۳۹۸ - ۹:۱۷ ادامه خبر

چرا باید دندان ها را مسواک بزنیم؟ از چه مسواکی استفاده کنیم؟

دندانها یکی از زیباترین و در عین حال پیچیده ترین اعضای بدن انسان هستند که نقش مهمی در زیبایی، صحبت کردن و جویدن دارند. با تغییر شرایط زندگی انسان و عادات غذایی و استفاده روز افزون از رژیم غذایی نرم و مواد حاوی قند بالا مانند شیرینی ها، آب میوه، نوشابه و غیره دندان ها از اولین اعضای بدن هستند که برای حفظ سلامتی و کارایی خود دچار مشکل شده اند.

سه شنبه,۲۲ مرداد, ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۳ ادامه خبر

ایمپلنت فوری یا ایمپلنت یک روزه

همانطور که از اسم ایمپلنت فوری یا یکروزه مشخص است، شما می توانید با مراجعه به ایمپلنتولوژیست، در یک روز ایمپلنت خود را دریافت کنید. فرق ایمپلنت یک روزه یا ایمپلنت دیجیتال علاوه بر سرعت بسیار بالا نسبت به روش سنتی ، این است که از عوارض بسیار کمتر ، دقت چندبرابری و زیبایی بیشتری برخوردار است .

شنبه,۱۹ مرداد, ۱۳۹۸ - ۹:۳۲ ادامه خبر

وبلاگ شرکت دایوپارس راه اندازی شد

وبلاگ شرکت دایوپارس با هدف معرفي مطالب آموزشی در حوزه دندانپزشکی راه اندازي شده است.

سه شنبه,۱۵ مرداد, ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۶ ادامه خبر

جرم دندان چیست؟

هرگاه برای مدت کوتاهی مسواک نزنیم همه روزه یک لایه چسبنده بر روی دندان ها بخصوص در خط لبه لثه رسوب می کند که این لایه پلاک (جرم دندان)  نام دارد. اگر پلاک دندانی روزانه با مسواک و نخ دندان از روی دندان ها و لثه برداشته نشود بعد از مدتی به سنگ های سفید، زرد یا تیره رنگی تبدیل می شود که با مسواک قابل برداشتن نیست.

سه شنبه,۱۵ مرداد, ۱۳۹۸ - ۹:۴۳ ادامه خبر

سینوس لیفت چیست؟

وقتی دندان های آسیای کوچک و بزرگ فک بالا کشیده می شود، بدلیل تحلیل استخوان از یک طرف و گسترش فضای خالی فک بالا (که به سینوس فک بالا معروف است) از طرف دیگر، ارتفاع استخوان برای قرارگیری ایمپلنت محدود می شود.

دوشنبه,۱۴ مرداد, ۱۳۹۸ - ۳:۵۵ ادامه خبر